_

 جراحی های زیبایی سینه

جراحی سینه یا ماموپلاستى (جراحى زيبايى پستان)، ماستوپكسى (ليفت پستان)، پروتز پستان، ماستوپكسى +پروتز پستان ، جراحى زيبايى پستان مردان (ژنيكوماستى) ، تزريق چربى پستان (ليپوترانسفر)

ماموپلاستی کاهنده، کماکان یکی از رایج ترین عمل های جراحی پلاستیک می باشد.اهداف این عمل جراحی شامل 3مورد می باشد:1)بهبود علایم فیزیکی ناشی از بزرگی پستان2)بهبود ظاهر پستان3)نتایج طولانی مدت
یکی از مهمترین مباحث در جراحی ماموپلاستی کاهنده،افتراق بین ماموپلاستی زیبایی و ماموپلاستی عملکردی می باشد.همپوشانی بین این دو واژه وجود دارد،چرا که همه ماموپلاستی ها در طراحی و ذات انجام آن ،جراحی زیبایی محسوب می شود.ماموپلاستی هایی که فقط جنبه زیبایی در آن مطرح می شود شامل جراحی پستان هایی هستند که بزرگی خفیف تا متوسط دارند و میزان خارج سازی بافت پستان کمتر از 300گرم می باشد. این افراد علایم آزار دهنده ناشی از بزرگی پستان را ندارند و هدف از انجام این جراحی،صرفا بهبود ظاهری پستان می باشد.
گروه دیگر از افراد دارای بزرگی پستان متوسط تا شدید می باشند و علایمی مانند درد پشت،عفونت های زیر چین سینه و تغییرات اسکلتی دارند و هدف اولیه آنها از انجام این جراحی،رهایی از این علایم می باشد و در درجه بعدی بهبود شکل ظاهری پستان مطرح می باشد.این افراد بااندازه و مکان خط جراحی مشکلی ندارند و نیازمند ماموپلاستی کاهنده عملکردی می باشند.

ادامه مطلب …

لیفت سینه

افتادگی پستان یکی از شایعترین موارد مراجعه به مطب جراح پلاستیک می باشد.اگرچه افتادگی پستان می تواند ناشی از اختلالات رشد و نمو پستان در طی بلوغ باشد،ولی شلی و افتادگی پستان می تواند بیانگر افزایش سن و کاهش جذابیت زنان باشد.
پستان با فرم زیبا و برجسته بدون توجه به سایز می تواند سمبل جوانی و جذابیت باشد. و فقدان آن می تواند موجب کاهش اعتماد بنفس زنان بشود.
لیفت پستان تنها ،در بر گیرنده گروه کوچکی از موارد خواهد بود که حجم نسبتا مناسبی دارند. ولی شکل و موقعیت مناسبی همانند پستان جوان و زیبا را دارا نیستند.در این زنان ، درمان مناسب شامل برقراری وضعیت مناسب بافت پستان به همراه برش و خارج سازی پوست اضافه وترمیم مجدد می باشد.
جهت برقراری شکل مناسب پستان و گاهی برطرف کردن غیر قرینگی پستان ها که قبل از عمل وجود دارد ، می توان از افزایش حجم مختصر توسط تزریق چربی و یا کاهش حجم محدود توسط برش بافت پستان یا لیپوساکشن استفاده کرد.

ادامه مطلب …

پروتز پستان

در اين جراحى بزرگ سازی پستان كه ماموپلاستى افزاينده هم گفته مى شود، افزايش سايز پستان مد نظر مى باشد كه در آن، پروتز پستان زير بافت پستان يا زير عضله قفسه سينه قرار داده مى شود. براى بعضى از خانم ها، افزايش سايز پستان، سبب افزايش اعتماد به نفس خواهد شد. در بعضى از خانمها نيز اين عمل جراحى سینه ، بخشى از بازسازى پستان در شرايط مختلف مى باشد.
اگر مايل به افزايش سايز پستان هستيد، به يك جراح پلاستيك مراجعه كنيد و از شرايط عمل جراحی سینه ، عوارض احتمالى و مراقبت هاى بعد از عمل آگاهى كامل داشته باشيد. شرايط ظاهرى بدن خود را مى توانيد بهبود ببخشيد، اگر كه فكر مى كنيد پستان هاى كوچك ويا غير قرينه داريد و يا اگر بدلايل ديگر، جراحى روى پستان داشته ايد. اهداف مد نظر خود را از اين عمل با جراح خود مطرح كنيد و انتظارات منطقى از تغييرات خاصل از اين عمل داشته باشيد.

خطرات احتمالى:

  1. ايجاد بافت اسكار داخل پستان :كه مى تواند به مرور زمان سبب بدشكلى پستان بشود.
  2. عفونت پروتز
  3. تغيير حس پستان و نوك سينه
  4. نشت و پارگى پروتز (اين عوارض ممكن است نياز به جراحى مجدد و خارج سازى پروتز و جايگزينى آن داشته باشند.

امروزه تعداد جراحی های لیفت پستان و به موازات آن بزرگ کردن پستان رو به افزایش است.
در عین حال تعداد افرادی که نیاز به انجام همزمان لیفت پستان و بزرگ نمودن پستان را دارند نیز رو به افزایش می باشد. سالهاست که
انجام یک مرحله ایی در مقابل دومرحله ایی لیفت پستان به همراه بزرگ نمودن پستان مورد اختلاف نظر بوده است.
بسیاری از جراحان انجام دو مرحله ایی لیفت و بزرگ کردن  پستان شل و کم حجم  را به جراحی همزمان لیفت پستان و بزرگ کردن پستان ترجیح می دهند.
جراحی هم زمان لیفت پستان و بزرگ کردن پستان جزو مشکلترین جراحی های زیبایی پستان محسوب می شود.از این نظر که این روش جراحی سینه چندین هدف مختلف و را همزمان دنبال می کند:

۱)افزایش حجم پستان
۲)تغییر فرم پستان
۳)کاهش پوست اضافه
نتایج موفق در لیفت و بزرگ کردن پستان،چه همزمان و چه غیر همزمان را می توان با برنامه ریزی و تکنیک مناسب جراحی و آموزش بیمار بدست آورد.
انتخاب بیمار مناسب از نظر فاکتورهایی مثل بیمار با کاهش وزن شدید، پستان های بدشکل مادرزادی و افتادگی شدید، مهمترین مرحله در  جراحی سینه از قبیل لیفت پستان و بزرگ کردن پستان می باشد.

ادامه مطلب …

جراحی سینه مردان

ژنيكوماستى يا بزرگ شدن غير طبيعى بافت پستان مردان،شايعترين بيمارى پستان مردان مى باشد كه شيوع ٣٠-٧٠درصدى بسته به سن مراجعه بيماران دارد.ژنيكوماستى اثرات مخرب روانى براى افراد ايجاد مى كند.
اكثر موارد بخصوص آنهايى كه در نوجوانى بروز مى كنند خوش خيم هستند و خود به خود بهبود مى يابند.
اكثر موارد كه براى درمان جراحى مراجعه مى كنند ،علت دارويى آنها توسط پزشك ارجاع دهنده رد شده است ويا مواردى هستند كه به درمان دارويى پاسخ مناسبى نداده اند.
ژنيكوماستى اگر اثرات مخرب روانى يا هيجانى شديد در فرد ايجاد كرده باشد،در هر اندازه ايى كه باشد،مستقيما براى درمان جراحى ارجاع مى شود.
هدف از درمان،بازگرداندن فرم طبيعى قفسه سينه با حداقل آثار جراحى وحفظ نوك و هاله پستان مى باشد.
روش هاى جراحى متعددى براى درمان ژنيكوماستى توصيف شده اند مانند روش هاى مختلف ليپوساكشن ،جراحى باز خارج كردن بافت ژنيكوماستى ،حذف پوست اضافه و يا تركيبى از تمام موارد.

ادامه مطلب

تزريق چربى پستان

امروزه تزریق چربی تهیه شده از خود فرد یکی از رایج ترین تکنیک های مورد استفاده در جراحی پلاستیک جهت افزایش حجم واصلاح بدشکلی های نواحی مختلف بدن شده است که اثرات هم در جراح زیبایی و هم در جراحی های بازسازی تشریح شده است.
تزریق چربی به طور موفقیت آمیز در افزایش حجم پستان، کاهش اثرات رادیوتراپی قبلی،بدشکلی های ناشی از تروما،ناهنجاری های مادرزادی و آسیب های ناشی از سوختگی استفاده می شود.
مزایای متعددی در  استفاده از تزریق چربی صورت وجود دارد:
۱)آسیب ناچیز ناحیه دهنده چربی
۲)تکنیک ساده
۳)قیمت کم
۴)زنده بودن چربی تزریق شده در مکان مورد نظر
۵)دارا بودن فاکتورهای بیولوژیک
در مورد دوام و پایداری چربی تزریق شده اختلاف نظر وجود دارد ودر بعضی مطالعات میزان جذب مجدد چربی را تا ۷۰ درصد ذکر کرده اند.
چربی باید با دقت تمام از بدن خود فرد گرفته شود،بعد از آماده سازی،در منطقه مورد نظر تزریق شود تا ساختار طبیعی و با دوام برقرار شود.
تزریق چربی یک روش با دوام و غیر تهاجمی برای بازگرداندن حجم پستان به طور شایع در جراحی زیبایی استفاده می شود.
مشکلات زیبایی و بازسازی های متعددی را می توان با تزریق چربی درمان کرد،ولی انتخاب بیمار مناسب جهت این کار،بسیار مهم می باشد.

ادامه مطلب

پروتز پستان

پروتز سینه به بزرگ کردن پستان می گویند. این عمل زیبایی برای خانم هایی که پستان کوچکی دارندو میخواهند پستانهای بزرگ تری داشته باشند استفاده می شود. انجام این عمل در زمان کوتاه و بدون درد و عارضه انجام می شود.
جنس پروتز سینه از سیلیکون است و داخل آن از ژل سیلیکون پر شده است. و از نظر ظاهری به دو شکل اشکی و گرد موجود هستند. و هر دو این اشکال مورد تایید وزارت بهداشت و FDA آمریکا است.

ادامه مطلب …

اين جراحى شكل بينى را تغيير مى دهد.هدف از انجام رينوپلاستى تغيير شكل ظاهرى بينى يا بهبود وضعيت تنفسى يا هر دو مى باشد.
١/٣فوقانى بينى استخوانى و بقيه غضروفى است.جراحى زيبايى بينى مى تواند موجب تغيير استخوان،غضروف ،پوست و يا هر سه جزء بشود.با جراح خود در مورد اينكه آيارينوپلاستى برايه شما مناسب مى باشدو نتايج حاصل از آن صحبت كنيد.

اين جراحى شكل بينى را تغيير مى دهد.هدف از انجام رينوپلاستى تغيير شكل ظاهرى بينى يا بهبود وضعيت تنفسى يا هر دو مى باشد.
١/٣فوقانى بينى استخوانى و بقيه غضروفى است.جراحى زيبايى بينى مى تواند موجب تغيير استخوان،غضروف ،پوست و يا هر سه جزء بشود.با جراح خود در مورد اينكه آيارينوپلاستى برايه شما مناسب مى باشدو نتايج حاصل از آن صحبت كنيد.