_
 جراحی های زیبایی صورت
رينوپلاستى(جراحى زيبايى بينى) ، بلفاروپلاستى(جراحى زيبايى پلك بالا و پايين) ،ليفت صورت و گردن، ليفت پيشانى و ابرو، ليفت لب بالا، اتوپلاستى(جراحى زيبايى گوش برجسته)، تزريق چربى صورت، تعبيه پروتز چانه و گونه و زاويه فك پايين، ساكشن غبغب، تزريق ژل، تزريق بوتاكس، كاشت مو، ليزر جوانسازى صورت، ليزر حذف تاتو، هايفو صورت
رینوپلاستی

اين جراحى شكل بينى را تغيير مى دهد. هدف از انجام رينوپلاستى تغيير شكل ظاهرى بينى يا بهبود وضعيت تنفسى يا هر دو مى باشد.١/٣ فوقانى بينى استخوانى و بقيه غضروفى است. جراحى زيبايى بينى مى تواند موجب تغيير استخوان، غضروف ، پوست و يا هر سه جزء بشود. با جراح خود در مورد اينكه آيارينوپلاستى براي شما مناسب مى باشد و نتايج حاصل از آن صحبت كنيد.

در زمان برنامه ريزى رينوپلاستى،جراح شما، ساير اجزاء صورت شما را هم در نظر مى گيرد،همچنين پوست روى بينى و تغييراتى كه مد نظر شما مى باشد. گاهى اوقات بخشى از هزينه جراحى را بيمه تقبل مى كند.

هدف از انجام رينوپلاستى:
١. تغيير سايز، شكل يا نسبت اجزاء بينى
٢. ترميم بدشكلى بينى ناشى از تروما
٣. اصلاح نقائص مادرزادى
٤. اصلاح مشكلات تنفسى

مبحث جامع جوانسازی صورت دربرگیرنده نواحی اطراف چشم،گونه،گردن می باشد.
اصطلاحات علمی که برای روش های جراحی جوانسازی یک سوم میانی و تحتانی صورت شامل گونه و گردن، به کار می روند: ریتدکتومی، ریتیدوپلاستی، ملوپلاستی، فاسیوپلاستی و شایعترین آنها لیفت صورت می باشد.
لیفت صورت در ابتدا به عنوان یک روش کششی روی صورت پیر شامل برش و خارج سازی پوست محیطی اضافه صورت وترمیم ناحیه مورد نظر تحت کشش محسوب می شد.
در طی ۱۰۰سال،لیفت صورت در برگیرنده تکنیک های متعددی از جمله لیفت،افزایش حجم و برقراری مجدد غلاف های صورت در مکان مناسب شده است .
علی رغم پیشرفت های غیر تهاجمی ،هیچ روشی در بازگرداندن ساختمان اولیه صورت به شکل جوان تر و بهبود کلی صورت ،با لیفت جراحی صورت،قابل مقایسه نمی باشد.

ادامه مطلب

امروزه جراحی های زیبایی  اطراف چشم شامل بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی،موثرترین روش های جوانسازی صورت هستند.
این جراحی ها در صورتی که به درستی درک و اجرا شوند،می توانند موجب رضایت خاطرقابل توجه جراح و بیمار شوند.
و در غیر این صورت ، می توانند موجب مشکلات دایمی عملکردی و بدشکلی برای بیمار،ناراحتی فکری جراح ونارضایتی بیمار و جراح شوند.
این موضوع زمانی بیشتر نمایان می شود که بدانیم جراحی های بلفاروپلاستی فوقانی و تحتانی جزو شایعترین جراحی های زیبایی می باشد.
روش های سنتی در  بلفاروپلاستی منجر به نتایج مناسب نخواهند شد.
به جای روش های رایج برش و خارج سازی بافت های ارزشمند پلک بالا و تا حدودی پلک پایین،امروزه تلاش برای حفظ و بازگرداندن ساختار جذاب وجوان اطراف چشم می باشد.
حذف ساده بافت های اطراف چشم منجر به چشم های زیبا و جوان نخواهد شد چرا که قادر به اصلاح کامل روند پیری چشم نمی باشد.
بنابراین جراح باید در ابتدا نتیجه مطلوب را تداعی کند و سپس روش های مناسب راجهت رسیدن به آن انتخاب و اجرا کند.

لیفت ابرو و پیشانی

ناحیه اطراف چشم یا پری اوربیتال،بیشترین توانایی بیان احساسات را دارا م باشد.چشم ها در مرکز وبالای آن ابروها و پایین آنها گونه قرار دارد.
تغییرات این اجزا،با افزایش سن،روی شکل ظاهری صورت بسیار تاثیر گذار می باشد.
روش های جراحی پیشانی قادر خواهد بود که یک توازنی روی بروز احساسات ظاهری،از شادی تاغم و از آرامش تا خستگی ،برقرار کند.
جوانسازی پیشانی توسط روش های جراحی و غیر جراحی یا ترکیبی از آنها قابل دستیابی می باشد.
در افراد جوان،زیبا سازی پیشانی بیشتر توسط روش های غیر جراحی انجام می شود که شامل اصلاح خطوط اخم و چین های اطراف چشم نی باشد.مگر اینکه هدف از جراحی تغییر ساختار ذاتی پیشانی در یک فرد جوان باشد.
در افراد مسن تر،پیشانی به طور تیپیک از دوطرف خارجی پایین می افتد،چربی حفره چشم تحلیل می رود وپوست شل روی پلک ها تجمع پیدا می کند.
درک کامل از تداخل تغییرات پیچیده اجزا پیشانی در انتخاب یک راه حل مناسب جراحی برای جوانسازی یک سوم فوقانی صورت ضروری است.

ادامه مطلب

لیفت صورت

امروزه تزریق چربی تهیه شده از خود فرد یکی از رایج ترین تکنیک های مورد استفاده در جراحی پلاستیک جهت افزایش حجم واصلاح بدشکلی های نواحی مختلف بدن شده است که اثرات هم در جراح زیبایی و هم در جراحی های بازسازی تشریح شده است.
تزریق چربی به طور موفقیت آمیز در جوانسازی صورت، کاهش اثرات رادیوتراپی قبلی،بدشکلی های ناشی از تروما،ناهنجاری های مادرزادی و آسیب های ناشی از سوختگی استفاده می شود.
مزایای متعددی در  استفاده از تزریق چربی صورت وجود دارد:
۱)آسیب ناچیز ناحیه دهنده چربی
۲)تکنیک ساده
۳)قیمت کم
۴)زنده بودن چربی تزریق شده در مکان مورد نظر
۵)دارا بودن فاکتورهای بیولوژیک
در مورد دوام و پایداری چربی تزریق شده اختلاف نظر وجود دارد ودر بعضی مطالعات میزان جذب مجدد چربی را تا ۷۰ درصد ذکر کرده اند.
چربی باید با دقت تمام از بدن خود فرد گرفته شود،بعد از آماده سازی،در منطقه مورد نظر تزریق شود تا ساختار طبیعی و با دوام برقرار شود.
تزریق چربی یک روش با دوام و غیر تهاجمی برای بازگرداندن حجم و جوانسازی صورت به طور شایع در جراحی زیبایی استفاده می شود.
مشکلات زیبایی و بازسازی های متعددی را می توان با تزریق چربی درمان کرد،ولی انتخاب بیمار مناسب جهت این کار،بسیار مهم می باشد.

ادامه مطلب

اتوپلاستى بيانگر ايجاد تغيير در شكل و موقعيت گوش توسط روش هاى جراحى مى باشد.
شايعترين موارد انجام اتوپلاستى،بيماران با گوش هاى برجسته ولى با شكل نرمال مى باشند.در اين موارد،اتوپلاستى يك جراحى بى نهايت ارزشمند براى جراح و بيمار و خانواده اش مى باشد.زيرا تقريبا در تمام موارد نتايج مطلوب و رضايت بيمار قابل دستيابى مى باشد.واز طرفى،تكنيك جراحى مورد نياز،جزو ساده ترين روش هاى جراحى مى باشد.

اتوپلاستى شايد تنها جراحى زيبايى مى باشد كه در كودكى قابل انجام است،بنابراين والدين بيمار در تصميم گيرى براى عمل جراحى نقش مهمى را ايفاء مى كنند.

ادامه مطلب

لیپوساکشن یک روش جراحی است که در آن ازتکنیک ساکشن برای حذف چربی اضافه از ناحیه غبغب استفاده می شود. از لیپوساکشن جهت شکل دهی این ناحیه ها نیز استفاده می شود. لیپوساکشن را گاهی لیپوپلاستی هم می نامند.
افرادی برای لیپوساکشن انتخاب می شوند که چربی موضعی فراوان در نواحی خاصی از بدن دارند و در عین حال وزن آنها در محدوده نرمال قرار دارد. در زمان افزایش وزن، اندازه و تعداد سلول های چربی افزایش می دهد، لیپوساکشن تعداد سلول های چربی را در ناحیه خاص کاهش می دهد. تغییرات حاصل از لیپوساکشن ، در صورتی که وزن شخص ثابت بماند، دائمی خواهد بود.
بعد از لیپوساکشن، پوست روی ناحیه ساکشن شده قرار می گیرد. اگرپوست قوام و قابلیت ارتجاعی خوبی داشته باشد، به مرور زمان شکل نرمال و صاف پیدا می کند. ولی در شرایطی که پوست نازک و بدون ارتجاع باشد، ممکن است شل و آویزان شود. لیپوساکشن روی سلولیت و نامنظمی های سطح پوست و استریا های پوستی تاثیر چندانی نداری. افراد سالم بدون شرایط خاص مشکل ساز جراحی، مانند مشکلات عروقی، بیماری عروق کرونری قلب، دیابت یا نقص ایمنی را می توان برای لیپوساکشن در نظر گرفت.

با افزايش سن،حجم لب بالا كاهش مى يابد،ارتفاع لب بالا افزايش مى يابد و دندان هاى فوقانى را مى پوشاند.
جراحى ليفت لب بالا ،فاصله بين پايه بينى و لب را كاهش مى دهد،لب بالا را  حجيم تو نشان مى دهد و نمايش دندان هاى فوقانى را بيشتر مى كند.
اثرات اين عمل از تزريق فيلر لب فوقانى بيشتر است،چرا كه فيلر لب بالا لب را حجيم تر مى كند،ولى نمايش دندان هاى فوقانى را مختل مى كند.
ليفت مركزى لب بالا به روش هاى مختلفى قابل انجام است،كه در تمام آنها برش جراحى زير بينى مى باشد و جزء كوچكى از لب بالا و زير بينى را خارج مى كند و سپس پوست باقيمانده ترميم مى شود و لب بالا كشيده مى شود.
نتايج مطلوب طولانى مدت با اين جراحى مورد انتظار مى باشد.

پروتز گونه

تزريق بوتاكس

تزريق ژل

هایفو

اين جراحى شكل بينى را تغيير مى دهد.هدف از انجام رينوپلاستى تغيير شكل ظاهرى بينى يا بهبود وضعيت تنفسى يا هر دو مى باشد.
١/٣فوقانى بينى استخوانى و بقيه غضروفى است.جراحى زيبايى بينى مى تواند موجب تغيير استخوان،غضروف ،پوست و يا هر سه جزء بشود.با جراح خود در مورد اينكه آيارينوپلاستى برايه شما مناسب مى باشدو نتايج حاصل از آن صحبت كنيد.

اين جراحى شكل بينى را تغيير مى دهد.هدف از انجام رينوپلاستى تغيير شكل ظاهرى بينى يا بهبود وضعيت تنفسى يا هر دو مى باشد.
١/٣فوقانى بينى استخوانى و بقيه غضروفى است.جراحى زيبايى بينى مى تواند موجب تغيير استخوان،غضروف ،پوست و يا هر سه جزء بشود.با جراح خود در مورد اينكه آيارينوپلاستى برايه شما مناسب مى باشدو نتايج حاصل از آن صحبت كنيد.