ماموپلاستی

ماموپلاستی چیست:

ماموپلاستی چیست ؟! شاید خیلی‌ها معنای این کلمه‌ی علمی را نداند یا ممکن است شنیده باشند و بی‌تفاوت از کنارش رد شده باشند. ما امروز قصد داریم در مورد این مسئله با شما صحبت کنیم.

ماموپلاستی جراحی سینه است که برای کاهش سایز سینه انجام می‌شود. افرادی که سینه‌های بزرگ و نامتناسب دارند و کسانیکه سینه‌هایشان قرینه نیست، جز اولین دسته از بیماران این جراحی هستند.

در جراحی ماموپلاستی ٬ پزشک متخصص با برش زدن اطراف سینه، چربی، بافت غدد و پوست اضافی را بر می‌دارد. بعد از اعمال تغییرات، بخیه زده و پانسمان می‌شود.

 

قبل عمل :

اگر کسی را می‌شناسید که قصد انجام این عمل را دارد، حتما توصیه کنید که با دقت پزشک خود را انتخاب کند. اگر سابقه‌ی سرطان دارد و یا این بیماری در خانواده‌یشان ارثی بوده، حتما با پزشک متخصص در میان بگذارد.
افراد سیگاری باید حتما از یک ماه قبل از عمل و یک ماه بعد از آن، سیگار را کنار بگذارند. نوشیدن مشروبات الکی نیز جز ممنوعیت‌هاست. این را حتما به یاد داشته باشید.

 

بعد عمل :

بعد از این عمل احساس سنگینی و گیجی کاملا طبیعی است. از همان روزهای اولیه، زیر نظر پزشک، راه رفتن را آغاز کنید، چرا که به بهبود سریع‌تر شما کمک می‌کند. بعد از دو روز می‌توانید حمام کنید. مصرف آناناس به بهبودی سریع‌تر شما کمک می‌کند.

ماموپلاستیبد نیست اگر از پروتز سینه نیز اطلاعاتی داشته باشید. زیرا در اکثر موارد ٬ ماموپلاستی (Mammaplasty) همراه با پروتز سینه انجام میشود. خانم هایی که سینه های افتاده دارند . بعد از کوچک کردن سینه و برداشتن پوست اضافی ٬ نیاز به حجم دادن سینه ها دارند. در همان جلسه عمل ٬ پروتز سین هم برایشان تعبیه می شود.

 

ماموپلاستی و پروتز سینه :

پروتز سینه ، همان بزرگ کردن سینه به وسیله‌ی جراحی است. در پروتز، پزشک برای قرار دادن پروتز ، محل مناسب ( که اکثرا زیر سینه است ) را برش می‌زند و بعد از قرار گرفتن پروتز در جای مناسب، برش‌ها را می‌بندد و بخیه می‌زند.
پروتز انواعی دارد که پزشک متخصص ٬ مناسب بودن هر پروتز را با توجه به شرایط بدنی فرد مشخص می‌کند. اگر از عوارض این جراحی سوال کنید، باید بگوییم  انجام این عمل اگر توسط متخصص جراح پزشک پلاستیک انجام شود. عوارض خاصی ندارد . فقط در برخی موارد امکان پس زدن پروتز در برخی افراد وجود دارد. که با تعویض پروتز قابل اصلاح است. و انجام ماموپلاستی از عمل های رایج  است که طی چند روز بعد از عمل فرد می تواند سرکار خود برگردد. و نقاهت طولانی و خاصی ندارد.

blogsrvices

سوتین ماموپلاستیعکس عمل ماموپلاستیعکس های ماموپلاستیفیلم جراحی ماموپلاستی کاهندهماموپلاستیماموپلاستی کاهندهماموپلاستی و پروتز سینهنقاهت عمل ماموپلاستی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *