تزريق چربى پستان

ماموپلاستی :

ماموپلاستی  کماکان یکی از رایج ترین عمل های جراحی پلاستیک می باشد. اهداف این عمل جراحی شامل 3 مورد می باشد: 1) بهبود علایم فیزیکی ناشی از بزرگی پستان 2) بهبود ظاهر پستان 3) نتایج طولانی مدت

ماموپلاستی همان جراحی کوچک کردن سینه می باشد. یکی از مهمترین مباحث در جراحی ماموپلاستی کاهنده، افتراق بین ماموپلاستی زیبایی و ماموپلاستی عملکردی می باشد.همپوشانی بین این دو واژه وجود دارد، چرا که همه این نوع جراحی ها در طراحی و ذات انجام آن ، جراحی زیبایی محسوب می شود.

جراحی های سینه ای  که فقط جنبه زیبایی در آن مطرح می شود شامل جراحی پستان هایی هستند که بزرگی خفیف تا متوسط دارند و میزان خارج سازی بافت پستان کمتر از 300 گرم می باشد.

این افراد علایم آزار دهنده ناشی از بزرگی پستان را ندارند و هدف از انجام این جراحی، صرفا بهبود ظاهری پستان می باشد.

 

ماموپلاستی

 

گروه دیگر از افراد دارای بزرگی پستان متوسط تا شدید می باشند و علایمی مانند درد پشت، عفونت های زیر چین سینه و تغییرات اسکلتی دارند و هدف اولیه آنها از انجام این جراحی، رهایی از این علایم می باشد و در درجه بعدی بهبود شکل ظاهری پستان مطرح می باشد. این افراد بااندازه و مکان خط جراحی مشکلی ندارند و نیازمند ماموپلاستی عملکردی می باشند.

 

ماموپلاستی چیست؟

نوعی جراحی پلاستیک پستان برای اصلاح سایز و یا ترمیم افتادگی پستان است. این عمل اصولا در جهت زیبایی پستان انجام می‌شود. در جواب اینکه می‌گویید چگونه اصلاح صورت می‌گیرد؟ باید بگوییم که در طی این عمل، برای کوچک شدن سینه، چربی بافت غدد و پوست از سینه برداشته می‌شود؛ که در نتیجه بافت سینه تغییر شکل می‌دهد و وضعیت اصلاح می‌شود.

انواع این جراحی :

کاهشی

افزایشی

همانطور که از اسمشان مشخص است، ماموپلاستی کاهشی، به منظور اصلاح فرم سینه، بافت از آن برداشت می‌شود و در ماموپلاستی افزایشی، برای بهبود ظاهر آن، سایز سینه افزایش پیدا می‌کند.

اگر بخواهیم برای شما از مراحل این جراحی صحبت کنیم:

۱- در مرحله‌ی اول باید بگوییم که این جراحی در بافت‌های موجود روی سینه و با برداشته شدن چربی اضافی، انجام می‌گیرد. در اکثر اوقات، این چربی‌های اضافی برش زده شده و برداشته می‌شود.

روشی که برای کوچک کردن سایز پستان استفاده می‌شود بر اساس شرایط فردی، ساختار پستان‌ها و مهم‌تر از همه اینکه چقدر پستان کوچک شود، متفاوت است‌. بیهوشی این عمل بسیار آسان بوده و باعث می‌شود که شما در حین عمل متوجه‌ی هیچ چیزی نباشید.

برش بافت پستان سه مرحله دارد که در مرحله‌ی اول، یک الگوی دایره‌ای اطراف پستان را برش می‌دهند.

۲- در مرحله‌ی دوم الگو به شکل سوراخ کلید یا به شکل راکت اطراف پستان و بصورت عمود برش می‌زنند.

۳- و در مرحله‌ی سوم، برش یک بافت بصورت T

مرحله‌ی سوم نوبت به برداشت بافت‌ها می‌رسد که بعد از این مرحله، نوک پستان تغییر موقعیت می‌دهد که اگر لازم باشد، قسمت نوک پستان و پوست‌های اضافی اطراف آن برداشته می‌شود‌.

در این مرحله برای کوچک شدن بافت پستان، لایه‌های زیرین برداشته شدا و پستان شکل می‌گیرد.

جالب است بدانید که گاهی وقت‌ها برای پستان‌های خیلی بزرگ، نوک پستان و اطراف آن برداشته می‌شود ک به قسمت بالاتر، آورده می‌شود‌.

تمام این مراحل صورت گرفته تا یک پستان کوچک‌تر شکل بگیرد. در مرحله‌ی بستن بافت‌ها، بخیه‌ها زیر بافت پستان قرار می‌گیرند تا ساخت پستان جدید شکل بگیرد.

خوشبختانه نتایح این عمل جراحی، سریعا قابل مشاهده است اما اگر شما قصد انجام این عمل را دارید؛ ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما در مورد مراقبت‌های بعد از عمل مطالعه داشته باشید‌.

بخاطر تاثیر داروی بیهوشی ممکن است شما احساس گیجی و یا سنگینی داشته باشید که توصیه می‌شود حتما تا بیست و چهار ساعت کسی همراه شما باشد.

 

از داروهایتان در زمان مشخص و به موقع استفاده کنید.

رژیم غذایی داشته باشید.

یک ماه مصرف دخانیات و مشروبات الکی برایتان ممنوع است.

حتما از سوتین‌های طبی که جراحتان تجویز کرده استفاده کنید.

عمل ماموپلاستی نیز مثل سایر جراحی‌ها عوارضی دارد. عوارضی از قبیل عفونت، خونریزی، عدم تقارن سینه‌ها ورا می‌توان از عوارض این جراحی دانست

blogsrvices

59606289

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *